Sıkca Sorulan Sorular

Bu sayfada teamspeak ile ilgili karşımıza çıkan genel sorulara cevap verilecektir.


1-) Teamspeak sunucularınızda koruma var mı?

Sunucularımız TT-DDOS ve Cisco firewallar ile korunmaktadır. Ayrıca yurtdışı trafiği farklı routerler üzerinden yönlendirilerek trafik analizi yapılmaktadır.


2-) Teamspeak yetki ayarları mevcut mu?

Sunucularımızın tamamında yetkiler bizim düzenlediğimiz standart yapılandırma ayarları ile teslim edilmektedir. Düzenlenen yetkiler genel müşteri istekleri doğrultusunda anket yapılarak düzenlenmiştir. Bu doğrultuda özel yetki ayarlaması yapmadan mevcut yetkiler teslim edilmektedir. Özel yetki apılandırması için teknik destek paketlerinden ücretli olarak kendi isteğiniz doğrultuda düzenletmeniz mümkündür.

Sunucu ilk teslimatdaki yetkileri görüntülemek için TIKLAYINIZ


3-) Sunucularınıza superonline kullanıcıları giriş yapabiliyor mu? Bu kullanıcıların ping problemi oluyor mu?

Bir süredir SuperOnline ve DigiTurk internet kullanan kullanıcıların IP tracert ayarlarının internet sağlayıcıları tarafından bir hatası söz konusuydu. Söz bu hata Türkiyedeki birçok IP'ye bağlantı yapan kullanıcılar önce yurtdışı tracertlerine geçiş yapıp sonra Türk sunucularına giriş yapmaktaydı. Ancak firmamız gerekli maill trafiğini adı geçen firmalarla yaparak tracert geçişlerini düzelttirmesiyle problem ortadan kaldırılmıştır. Hala birçok firmada bu problem devam ederken firmamızda bu tür problem bulunmamaktadır.


4-) Sunucularınıza Yurtdışından erişim açık mı?

Paket farketmeksizin tüm slotlarımızda yurtdışından ve yurtiçinden giriş yapılabilen IP'ler farklıdır. Her sunucuya yurtdışından giriş açık olup yalnızca giriş yapılan IP'ler farklılık göstermektedir.

5-) Ödeme yöntemleriniz nelerdir?

Sitemize entegre durumda anlaşmalı olduğumuz firma dahilinde ödemeler paymentwall aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sistem ile 200'den fazla ödeme kanalı ile yurtiçi ve yurtdışı tüm ödeme kanallarından (tüm cash siteleri), tüm kredi ve banka kartlarıyla, tüm mobil şebekeler ile, tüm uluslar arası ödeme siteleriyle entegre olmak üzere 200'ün üzerinde ödeme kanalı sunulmaktadır.

6-) Ödeme sonrasında sunucumu nasıl teslim alabilirim?

Sisteme entegre olan paymentwall ve paypal ödemeleri otomatik olarak yansımaktadır. Bu ödeme yöntemleri için herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek duyulmaksızın ödeme sonrasında kurulum başlatılıp mail adresinize bilgiler gönderilecektir. Mail adresine gönderilmemesi durumunda mutlaka destek ekibiyle skype yada facebook üzerinden iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu durumun sebebi bazen mailler spam olarak algılanıp engellenme durumu olabilmektedir.

Banka havalesi ile yapılan ödemeler için ise sistem otomatik algılama yapmamaktadır. Bu tür ödeme yöntemi için siteye üyelik aldıktan sonra http://www.tssunucum.com/supporttickets.php adresinden "Bildirim Gönder" seçeneğine tıklanarak "Ödeme Bildirimi" seçeneğini takiben istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sonrasında bilgiler kontrol edilip onaylanması durumunda sunucu bilgileri mail adresinize gönderilir ve bir bilgilendirme SMS'i atılır.

7-) Destek ekibinin mesai saatleri nelerdir?

Bu konuda oldukça geniş çalışma saatleri olan firmamızın kesin bir mesai saati bulunmaksızın genelde Öğlen 10:00'dan gece yarısı saat 03:00'a kadar desteği açıktır. Özellikle facebook adresimiz olan http://www.facebook.com/tssunucum adresinden destek ekibine günün uzun bir bölümünde bizlere ulaşmanız mümkündür.

8-) Sunucu teslimatından sonra hangi konularda sorumluluk size aittir?

Sunucu teslimatı sonrası sunucunu, yetkiler ayarlı bir şekilde teslim edilmektedir. Ancak Oda Ayarlamaları tamamen müşteri sorumluluğundadır. Sunucularınıza yukarıdaki anlatıma istinaden özel yetki yapılandırması yapılmamaktadır. Tüm müşterilere TSSUNUCUM.COM'un belirlemiş olduğu yetki ayarları hazır olarak verilmektedir. Ek olarak yetki ayarlamaları ek ücrete tabiidir. Bunun dışında sunucunuzun kalitesi ve güvenliğini kapsayacak tüm durumlar acil destek platformunda incelemeye alınıp firma sorumluluğu kapsamındadır. Bu sorumluluk dışında kalan her türlü konu müşteri sorumluluğu altında ele alınmaktadır. Sunucuların tamamına belli aralıklarda yedek alınmaktadır. Dilendiği taktirde bu yedekler devreye konulara sunucu geçmiş zamanlara geri döndürülebilmektedir.

9-) Uzun süreli alımlarda indirim yapılıyor mu?

Şuanda aktif olan iki adet kampanyamız bulunmaktadır. Bu kampanyalar dışında aktif olan herhangi bir kampanya bulunmamaktadır. TSSUNUCUM istediği taktirde bu kampanlarda değişiklik yapma yada farklı bir kampanya önerme hakkına sahiptir. Kampanyalarımız her paketimiz için ve her müşterimiz için sabittir. Ek olarak indirim yada kullanım talep edilmemesi önemle rica olunur.

1. Kampanya (5 Ay Öde 6 Ay Al) : Bu kampanya ile 5 aylık ödeme yapan her müşteriye 1 ay hediye edilerek toplamda 6 ay kullanımı sağlanmaktadır.

2. Kampanya (10 Ay Öde 13 Ay Al) : Bu kampanya ile 10 aylık ödeme yapan müşterilerimiz hizmetimizden tam 13 ay yararlanmaktadır. Toplamda 3 ay hediye edilmektedir.

10-) Sunucu yönetimi için panel veriliyor mu?

Sunucularınıza TSSUNUCUM'un sizlere sunduğu avantajlardan belkide en önemlilerinden biri bu. Bu konuda tek olarak yapılan yapılandırmalar neticesinde herhangi bir güvenlik açığına geçit vermeden hazırlanmış olan sistemimizde tüm paketlerde YatQa yönetim paneli verilmektedir. İster 50 kişilik, ister 512 kişilik farketmeksizin her paket firmamızın istisnası olrak YatQa yönetimine sahip olmaktadır. Detaylı bilgi için destek ekibimize müracaat edebilirsiniz.
Saygılarımızla,


TSSUNUCUM İnternet Hizmetleri